2203/1196
Tre-radet perlehalskæde prydet med talrige ferskvandskulturperler med lås af forgyldt metal. Perle diam. ca. 7 mm. L. ca. 43 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 19. januar 2022
Vurdering
Hammerslag