1946/​1267

Granatsmykkesæt bestående af en ring af 18 kt. guld, en ring af 14 kt. guld samt to brocher af forgyldt sterlingsølv hver prydet med talrige facetslebne granater. Str. 53. L. 4 og 6 cm. (4)

To ringæsker medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 13. november 2019

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK