1946/1267
Granatsmykkesæt bestående af en ring af 18 kt. guld, en ring af 14 kt. guld samt to brocher af forgyldt sterlingsølv hver prydet med talrige facetslebne granater. Str. 53. L. 4 og 6 cm. (4)
To ringæsker medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 13. november 2019
Vurdering
Hammerslag