2421/819
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med rosa velour. Udført 1940érne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. maj 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||