2040/110
Vægur i kasse af egetræ, top prydet med figurer af bemalet metal, hvidmalet urskive med romertal, urværk med slag. 19. årh. H. 145. B. 43.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Tre lodder. Pendul.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag