1717/1636
Fem langpiber med hoveder af merskum og beslag af forsølvet metal. 19.-20. årh. L. 40–55. (5)
Proveniens: Den Brodersenske samling i Hjerpsted.
Fremstår med alders- og brugsslitage. To med defekte samlinger på beslag, flere med buler.
Varia, 27. april 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud