1812/515
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Cirkulær skål af stentøj, dekoreret med sort olivinglasur med brune elementer. Ej signeret. Kgl. P. H. 12,8. Diam. 22.
Nogle få meget minimale overfladeridser.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag