1812/​515

Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)

Cirkulær skål af stentøj, dekoreret med sort olivinglasur med brune elementer. Ej signeret. Kgl. P. H. 12,8. Diam. 22.

Nogle få meget minimale overfladeridser.

Moderne kunst og design, 20. marts 2018

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK