1541/​1613

Lille fransk kaminur af forgyldt bronze og messingblek, skive af hvid emalje, urhus med siddende jæger med hare. 19. årh.s slutning. H. 33. B. 25. D. 11.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og optræksnøgle medfølger.

Varia, 8. oktober 2015

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK