Alfred Louis Jacomin (f. Paris 1842, d. 1913)
Interiør med en ældre mand, der formaner to små børn. Sign. A Jacomin. Olie på træ. 46×38.
Mindre krakeleringer, enkelte minimale afskalninger og ridser. Retoucheringer. Verso revner i pladen.