2050/​8678

Russisk ikon, Korsfæstelsen. Flot kvalitet og detaljeret eksemplar. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 19. årh. 35,5×30,5.

Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag