1834/​1645

Et par kandelabre af porcelæn og bronze, hver med tre svungne og en lige lysarm samt et par vaser af porcelæn, hanke i form af svaner, dekorerede i farver og guld med blomster og putti i kartoucher på turkisfarvet grund. Sevrès stil. 20. årh. H. 36 og 23. (4)

Den ene vase med reparation ved metalmontering. Den ene kandelaber med løse samlinger. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 23. august 2018

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK