2136/514
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Et par væglamper af messing med to blus. Skærme af kuppeformet, røgfarvet glas. Udført hos Markaryd, Sverige. H. 22. B. 32. D. 24. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med små afslag på nederste kant, hvilket ikke er synligt ved montering. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud