2448/893
Ubekendt design
Cirkulært Art Deco sofabord af delvist sortmalet frugttræ. 1930–40'erne. H. 58. Diam. 98.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Vurdering