2439/647
Dansk møbeldesign
Tre-personers sofa med svungen front, ben af mørkbejdset eg, betrukket med grønt uld. 1930–40'erne. L. 195.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med enkelt hul.
Moderne kunst og design, 24. september 2024
Vurdering
Hammerslag