2312/​101

Jaeger-LeCoultre

Bordur med alarm funktion af messing og glas, sort skive, timekrans med romertal, 8-dagesværk. Mærket Jaeger. Serienr. 59. Ca. 1950. H. 9,5. B. 6,5. D. 3,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske ridser på urkasse.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK