12305/129
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Komposition fra Galsindet Tyrk har Klare Øjne. Usign. Litografi fra Recato litografiske værksted 1933. Bladmål 31,5×23,5. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 2. februar 2023
Vurdering
Hammerslag