1946/408
Engelsk topersoners sofa med ben og sprosser af mahogni. George III form, 20. årh.s første halvdel. L. 140.
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Ben og sprosser med brugs- og alderstegn. Moderne betræk og polstring: fin stand.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag