903/​466

Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)

“Les Crapauds de l'Etat”, 1965. Sign. P. Wemäere. Olie på lærred. 73×91.

Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

30.000–35.000 DKK

Hammerslag

48.000 DKK