2450/906
Ubekendt design
Et par skulpturelle armstole samt bord af mahogni. Stoleryg af rodtræ. Sæde betrukket med rød velour. Bord: H. 71. Diam. 80. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Bord med nogle finérafslag/skader samt revner.
Vurdering