Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
Sven Dalsgaard. To skulpturer, “Plan - Åbning”, 1961. Sign. med titel og datering, unica. Messing og træ. 8×7×6 og 7×6×4. (2)
Almindelig patina. Herunder ridser og mærker.
800833 | ||
805900 |