1926/​1107

Safirhalskæde og -armbånd af forgyldt metal prydet med talrige facetslebne safirer. L. 18,5 og 47 cm. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Én safir mangler i armbånd.

Smykker, 26. juni 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK