2144/52
Ubekendt maler, 19. årh.
Sommerlandskab med ridende børn på en grusvej. Senere betegnet. JF, 1846. Olie på lærred. 29×39.
Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag