1946/957
Ubekendt maler, 20. årh.
Komposition. Usigneret. Olie på pap monteret på masonit. 45×64.
Pap med folder. Mindre pletter. Enkelte afskalninger.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag