2124/​106

H. A. Rasmussen, 19. årh.

To landskaber. Sign. H. Rasmussen 21.08.1855 samt H. A Rasmussen. Kul på papir. Lysmål 17×20,5 og 13×23. (2)

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte syrepletter. En med fugtskjold i nederste venstre hjørne.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr

Hammerslag

0 kr