2124/106
H. A. Rasmussen, 19. årh.
To landskaber. Sign. H. Rasmussen 21.08.1855 samt H. A Rasmussen. Kul på papir. Lysmål 17×20,5 og 13×23. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte syrepletter. En med fugtskjold i nederste venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag