12137/36
To kinesiske eksport skåle af sølv, den ene med indsats af blåt glas. Desuden mellemøstlig lågskål af sølvholdigt materiale. 20. årh. H. 6–13. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud