1921/1622
Fransk kaminur af terracotta, urværk med skive af hvid emalje, base af forgyldt træ. Delvis 18. /19. årh. H. 40. B. 33. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Afslag på skiven.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag