2137/1308
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,16 ct. Str. 51. Vægt ca. 4,5 g.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 15. september 2021
Vurdering
Hammerslag