2137/​1308

A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)

Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,16 ct. Str. 51. Vægt ca. 4,5 g.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 15. september 2021

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag