2438/​56

Fransk rokoko konsolur i kasse af sortmalet og guldstafferet træ, dekoreret med blomstergrene, urværk med repetition, hvidemaljeret urskive med romer- og arbertal. Urværk sign. Robert. 18. årh. H. 58.

Ormehuller. Dele af pyntelister og top mangler. Topornament skæv. Urskive med afslag og hårrevner. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?