2047/2068
Herrearmbåndsur af stål. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere flex rem af stål. Urets diam. 33 mm. 1950'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Gravering på bagkassen. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 18. november 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud