2316/233
Shangostav, udskåret patineret træ, rødt, blåt og hvidt pigment. Yoruba, Nigeria. H. ex base 30.
Proveniens: Ex. Thomas Halling samling Lund Sverige. Ex. Østrigsk privatsamling.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. april 2023
Vurdering
Hammerslag