2049/7022
Fertilitets dukke af udskåret træ, behængt med hvide perlekæder. Fante, Ghana. H. 28.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag