2049/​7022

Fertilitets dukke af udskåret træ, behængt med hvide perlekæder. Fante, Ghana. H. 28.

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK