1946/​98

Et par Chippendale armstole af mahogni. Udført og mærket for C.B. Hansens Etablissement. Samt Chippendale bord med klapper af mahogni, fødder med claw & ball. Udført og mærket for Nordiska kompaniet. 20. årh. Bord H. 61. L. 62/118. B. 51. (3)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Sæder med skjolder.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag