1947/797
Aristo Keramik
Gulvvase af lertøj modelleret med motiver af faun, rådyr og kvinde i skov. Dekoreret med glasurer i blåt, grønt, cremefarvet og gråt. Sign. Aristo Keramik, N. Børge, Unic. H. 55.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle afskalinger i glasur.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
41 bud