Foto endnu ikke klar
895/​315

Joseph-Emmanuel Zwiener (f. Herdon 1849, d. Paris 1895)

Skrivebord af rosentræ, pladen indlagt med parquetteri, lister og beslag af forgyldt bronze, front med skuffe indlagt med japansk lak. Sign. E. Zwiener. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 75. L. 120. D. 72.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK