12034/7
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Tre borde af mahogni med skjult sarg på sider. Udført hos PP Møbler. H. 73. L. 130. B. 80. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Vandskjolder. Stødmærker. Finérskader.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag