1803/1716
Væglampet af bronze, fire svungne lysarme, støbt med bladværk. Rococoform. 19. årh. H. 52. B. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Har været monteret til elektricitet.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud