Frants Henningsen (f. København 1850, d. sst. 1908)
Et interiør med en ung dreng, der spiller klaver. Sign. monogram 98. Olie på lærred. 49×40,5.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
939107 | ||
926738 |