1949/8530
Vedhæng af 14 kt. guld i form af påskeæg med tre månesten. Ca. 1900. H. inkl. øsken 3. Proveniens; Tidligere i Storfyrstinde Anastasia Mikhailovnas samling.
Proveniens: Tidligere i Storfyrstinde Anastasia Mikhailovna af Ruslands samling.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
43 bud