2140/​152

Russisk ikon med fremstilling af Jesus opstandelse. Tempera på træpanel. 18/19. årh. 27×19.

Ormstukken. krakeleringer samt afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK