2140/152
Russisk ikon med fremstilling af Jesus opstandelse. Tempera på træpanel. 18/19. årh. 27×19.
Ormstukken. krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag