1840/9514
Paolo Venini (f. Milano 1895, d. Venedig 1959)
Cylinderformet “inciso” vase af petroleumsblåt glas. Syrestemplet og udført hos Venini, Murano. H. 14. Diam. 9.
Nogle minimale overfladeridser og mærker.
Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud