2022/​101

Sofabord af mørkbejdset bøgetræ, rigt udskåret med rocailler og bladværk, plade af glas hvorunder beklædt med grønt læder. Rococoform. 20. årh. H. 58. Diam. 85.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag