Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909)
Sommerlandskab med en moder og hendes børn foran Fænø Badehotel. Sign. monogram. Olie på lærred. 49×36,5.
Beskrivelse rettet 19.09.2020.
Mindre retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
13 bud