2009/251
Kandisskrin af frostet opalglas, låg med oval forhøjning dekoreret i farver og guld med oval med børn der leger katte, montering af forgyldt messing. Tidlig 20. årh. L. 14 cm. H. 11,5 cm. D. 10 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud