2040/645
Et sæt på seks armstole med stel af teak, betrukket i sæde og ryg med sort skai. Udført hos Høng Stolefabrik. 1960'erne. (6)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||