2431/96
Buste af patineret bronze i form af Hermes, efter antikken, monteret på søjle af båndagat og forgyldt bronze. Bronzestøber Carl Gustav Hermann Gladenbeck und Söhne, Friedrichshagen. 19. årh.s sluting. H. inkl. sokkel 17.
Søjle med revne. Mindre kanthak. Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud