1425/661
Peter Sommerlund (f. 1963)
“Uden titel (Skybillede#1)”. Sign., dateret og betitlet på bagsiden Peter Sommerlund, 1997. Akryl, lak og olie på lærred. 85×75. Uindrammet.
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 17. juni 2014
Vurdering
Hammerslag