905/674
Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976)
“Voyage I”. Sign. Rooskens 68. Olie på lærred. 138×170.
Proveniens: Privatsamling, Belgien.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag