2438/84
En samling bordsølv bestående af sidetallerken diam. 19,8 , ovalt fad. L. 29 samt større rundt fad diam. 33,5. Udført hos hhv. Cohr og Grann & lagly. 20. årh. Samlet vægt ca. 1298 g. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Begge fade graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud