2119/245
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
En færge i Københavns Havn. Sign. V. Qvistorff 1937. Olie på plade. Lysmål 31,5×48.
Mindre krakeleringer og retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger. Let buet.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud