1920/1695
Et par franske Louis XVI (tidligere forsølvede) stager af messing, balusterformede stammer støbte med draperier, runde fodstykker med ornamentik. 18. årh.s slutning. H. 26,5 cm. (2)
Aldersrelateret slitage, spor af forsølvning.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud